Saygı Öztürk

 

Gazeteci Yazar
SAYGI ÖZTÜRK


Saygı Öztürk > CHP'nin seçim stratejisini Saygı Öztürk'e anlattı: Yüzde 15 kontenjan kullanılacak
29/1/2015

CHP'nin seçim stratejisini Saygı Öztürk'e anlattı: Yüzde 15 kontenjan kullanılacak


7 Haziran’da yapılacak milletvekili genel seçimlerinde CHP’nin seçim organizasyonunun koordinatörlüğünü Erdoğan Toprak yürütecek. Strateji, politikalar ve seçim materyalleri, sloganlar ayrı gruplar tarafından gerçekleştirilecek. Adayların yüzde 85’i ön seçimle belirlenecek, yüzde 15’i için de kontenjan kullanılacak. CHP Seçim Koordinasyon Sorumlusu ve Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı Erdoğan Toprak, SÖZCܒye seçim planını şöyle açıkladı…

BİZİM DE 41 VAADİMİZ VARDI

Yunanistan’da SYRIZA partisi yüzde 36 oyla seçim zaferi kazandı. Onların 40 vaadine karşılık, CHP 2010 seçimlerinde insan merkezli 41 proje açıklamıştı. Birinci önceliğimiz yoksullukla mücadele ve hakça adalet önceliğimiz olmuştu. Önümüzdeki seçimde iktidara tek başına gelmek istiyoruz. Gelip, yoksulluğu, işsizliği yok etmek istiyoruz. Yoksul yurttaşlarımıza devlet tarafından yapılan yardımları kaldırmayacak, bunları daha da artıracağız. Herkesin kurtarıcı aramak yerine bu seçimlerde elini taşın altına koymasını istiyoruz. Bir kadın milletvekilinin çıkıp “Cumhuriyetin 90 yıllık reklam arası” demesini sindiremiyoruz. Gün birleşme günüdür. Bu birleşme CHP çatısı altında olmalı. Bazı bürokratlar partinin memuru gibi çalışıyorlar. Partinin devleti olmaz ama AKP ile birlikte devleti, partinin bir organı haline getirdiler. Bu partinin oy oranı şimdilik yüzde 39’a indi. Erime daha da devam edecek. CHP’nin oyları ise yükselişte.

AKP’Yİ ELEŞTİRMEYE KORKUYORLAR

Güneydoğu’yu devletin yönettiğine artık inanmıyorum. Yollar kesiliyor, silahlı teröristler vergi topluyor, halkı kendi sözde karakollarında sorguluyor, Devlet orada tanınmıyor. Güneydoğu’yu yönetemeyen devlete, devlet diyemezsiniz. Ülkemizin Güneydoğu’sunda yaşananlar için bile CHP’yi eleştiriyorlar. Çünkü iktidarı eleştirmeye gücü yetmeyenler, ondan çekinenler, korkanlar için en kolay yol ‘vurun abalıya’ misali CHP’li eleştirmek oluyor. AKP yandaşları da partimizi küçük düşürmek için eleştiriyor. CHP, ülkenin çadırının orta direğidir. O direk çekilirse çadır çöker.

“CEMAAT’LE İŞBİRLİĞİ” YALAN

Son günlerde partimizin sağdan bazı isimlere milletvekili adaylığı önerdiği yazılıyor, söyleniyor. Bugüne kadar 4-5 parti dolaşmış olanlar, CHP’den milletvekili olacakmış. Yok öyle şey. Partimizin programı, tüzüğü ve genleri var. O ruhu benimseyip merkez sağdan aramıza katılanlar olmuştur. Birisi gelip partimize katkı vermek istiyorsa ‘katkı verme’ diyemeyiz. Eğer, partimize sağdan iki kişi geldi diye ‘CHP sağa çekiliyor’ deniliyorsa vay CHP’nin haline.
CHP’nin cemaatle işbirliği yaptığı iddiasının da gerçekle ilgisi olmadığını, bunu söyleyenler de biliyor. CHP, iktidarında paralel yaratma niyetinde değildir. Biz cemaate okul mu açmışız? Ama partimizden ayrılanların bir bahane bulmaları gerekiyordu, bu yalanlara sığındılar.

AHMET DAVUTOĞLU, MEMUR GİBİ

Bu seçimde kendimizi halka daha iyi anlatmak için farklı yöntemler kullanacağız. Oy alsak da, almasak da işçiden, çiftçiden, emekliden yana tavrımızı koymak zorundayız. Bunu da insanımızı, ülkemizi sevdiğimiz için yapacağız. Örgütümüz, partimizi daha iyi anlatması icin eğitimlere ağırlık veriyoruz. Başkanlık sistemini doğru bulmuyoruz. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun düşürüldüğü duruma ise üzülüyoruz. Toplantıda da durumu gördük adeta bir memur haline getirilmiş. Davul başkasında, tokmak başkasında. Böyle ülke yönetimi olur mu? Hemen belirtelim ki bu rejim değişmeyecek, başkanlık sistemine geçilemeyecek.
Ülkede her kesim üzerinde baskı ve korku uygulanıyor. Düşünün, TÜSİAD’a kimse başkan bile olmak istemiyor. Hukukun olmadığı, yatırımlara garanti verilmeyen bir ülkeye kim gelecek? Türkiye’ye yatırımcı gelmiyor, kendi yatırımcımız devlete güvenemiyor.

HDP, ASLA SOL PARTİ DEĞİL

Banların, çocuklarının, genel müdürlerin de isimlerinin karıştığı 17-25 Aralık Rüşvet, Yolsuzluk olaylarındaki paralar toplumun işsizliğini, yoksulluğunu ortadan kaldırması için kullanılması gerekirken, evlerdeki kasalardan, ayakkabı kutularından çıktı. HDP, bu yolsuzluklarla ilgili en küçük bir tepki ortaya koyma gereği bile duymadı. Soruşturma Komisyonu’ndan üyesini bile çekti. Hatırlayınız Gezi olayları sırasında da HDP’nin bir tek olumlu hareketi olmadı. Güneydoğu’da Atatürk büstleri kırılırken, okullar yakılırken, bayrağımıza saygısızlık yapılırken HDP’liler yine sessiz kaldı. Eğitim sistemindeki olumsuzluklarda da AKP ile birlikte hareket ettiler. Peki, bunlar olurken, nasıl oluyor da HDP solcu oluyor? HDP, solcu değil, sol kisvesi görünümünde. Selahattin Demirtaş’ı vitrine koymuşlar.

O PARTİYLE İŞBİRLİĞİ YAPMAYACAĞIZ

Biliniz ki HDP’nin aldığı kararlar HDP’de değil, kuryeler aracılığıyla İmralı Adası’ndan, Kandil’deki terör merkezinden geliyor. Her fırsatta da AKP’nin değirmenine su taşıyorlar. Anketlerde HDP’nin oy oranının yüzde 7’yi aşamayacağı görünüyor. Bunun anlamı özellikle Güneydoğu’da oyların AKP’ye gitmesinin yolunu açıyorlar. Kürt meselesi, ülkemizin öncelikli meselesidir. Ama bugün siyasi iradenin muhatabı Kandil’deki terör merkezi ve İmralı Cezaevi’ndeki Abdullah Öcalan’dır. Oysa, bu sorunun çözüleceği yer parlamentodur. Kürt kökenli vatandaşlarımızın meselesini niye İmralı’ya, Kandil’e bırakalım? Biz, HDP’yi sol parti olarak hiç görmedik. Bu seçimde de HDP’nin maskesi iyice düşecektir. İktidar partisinin milletvekili sayısının artırılmasına destek olmak istiyorlar. Ama bilsinler ki, o parti de eriyor. İktidarı artık tartışılır hale geldi. HDP ile işbirliği yapmayacağımız kesin. Ama diğer sol partilerle ilişkimizin nasıl olacağına CHP’nin yetkili organları karar verecek. Şu anda bir şey söylemek erken.

CHP’NİN KURTARICIYA İHTİYACI YOK

CHP’nin, Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığıyla birlikte değişen bir yüzü var. CHP’nin kurtarıcı aramaya ihtiyacı yok. Partimizde kadın ve gençlik kotaları getirilmiş. Milletvekili adaylığında parti teşkilatlarımız etkili olacak. Partiye kayıtlı üyelerimizle seçim yapılacak ve adayların yüzde 85’i bu yolla belirlenecek. Partimiz için önem taşıyan yargı, üniversite mensupları, değişik alanlarda uzman bazı isimler için de kontenjan kullanılacak. Eğer örgütümüz teraziyi doğru kullanırsa buna gerek bile kalmayacak. Kontenjan adaylar fermuar sistemiyle belirlenecek.

NÖBET SIRAMIZ ARTIK GELDİ

Özgürlükler, demokrasi sorunu olan ülkemizde CHP’nin artık iktidar nöbeti geldi. İşsizlikle, yolsuzlukla mücadelede ve yaşam standartlarını yükseltmede kararlıyız. İktidarımız döneminde asla 4 milyar liralık saraylar yaptırılmayacak. O saray, hâlâ birilerinin gözüne batmıyor mu? Ülkede özgürlükler, demokrasi sorunu var. Rejimle oynamak bir diktatörde bulunuyor. Bu seçimde rejimi oylayacağız. O yüzden, herkese görev düşüyor ve biz tüm seçmenlerin oylarını istiyoruz.

Facebook'ta paylaş    Twitter'da paylaşSaygı Öztürk > CHP'nin seçim stratejisini Saygı Öztürk'e anlattı: Yüzde 15 kontenjan kullanılacak

Diğer Yazıları:
31/12/2019 “Vatan toprağı işgal altındayken”
29/12/2019 Ankara’da coşku, bizde hüzün vardı
27/12/2019 İslami bankada olmayanlar bizde başladı
25/12/2019 Kulelerde, FETÖ araştırmasını MHP istemiş
24/12/2019 Her olayın altından aynı kadın çıkıyor!
22/12/2019 Kanal İstanbul gerçekleri
20/12/2019 Özkök: FET֒ye hep dikkat çektim
18/12/2019 17 yıldır ödenmeyen namus borcu
17/12/2019 Eski vekiller de “çakarlı” olacak
15/12/2019 Skandal ihaleye, suç duyurusu
13/12/2019 İşte, Gökçek’in mal varlığı
11/12/2019 Vetonun ardından geleceklere bakalım
10/12/2019 Bunlar yapılmadan mücadele olmaz
  8/12/2019 İhalede 88 milyon lira farkın bir anlamı yok…
  6/12/2019 O veto edildi, ya diğer yasa?
  4/12/2019 Onca konutun parası kimin cebinde?
  3/12/2019 Bakan, Öksüz için ne söylemek istedi?
27/11/2019 O sanık, son güne kadar müdürdü
26/11/2019 Kadın öğretmenlere mezarlık görevi!
24/11/2019 Yavaş ne yapsın! 100 bin iş başvurusu 12 bin görüşme talebi
22/11/2019 Karar: Gökçek’in mal varlığı araştırılacak
20/11/2019 HDP, önemli bir karar aşamasında
19/11/2019 Hukukçuların sınavına besmeleli hazırlık kitabı
17/11/2019 Acı tablonun sorumlusu…
15/11/2019 Pes doğrusu! Bakanlık, öğretmenleri icralık etti


 


..:: KİTAPLARI ::..

Okyanus Ötesindeki Vaiz fetö kitabı
Okyanus Ötesindeki Vaiz
Çok gizli damgalı raporların ışığında MİT-Emniyet-Yargı üçgeninde Fethullah Gülen Gerçeği
2010


Kod Adı Mürted Tanıklar ve belgeler ışığında 15 temmuz
Kod Adı Mürted
Tanıklar ve Belgeler Işığında 15 Temmuz
2016

Balyoz'da Kumpas

Balyoz'da Kumpas
Belgeleriyle Balyoz Davası ve Sonrası
2014

Örgüt Pazarı

Örgüt Pazarı
Sağ-Sol Örgütler, Kürtçülük ve Tarikatlar
2013

Belgelerle 28 Şubat

Belgelerle 28 Şubat
Dünü ve bugünü ile 28 Şubat
2013

Son Babalar
Son Babalar
Türkiye'deki yeraltı örgütlenmesinin değişen yüzü, değişen kimlikleri...
2011

Okyanus Ötesindeki Vaiz fetö kitabı
Okyanus Ötesindeki Vaiz
Çok gizli damgalı raporların ışığında MİT-Emniyet-Yargı üçgeninde Fethullah Gülen Gerçeği
2010

MGK
MGK
28 Şubat'ta kapalı kapılar ardında neler yaşandı. Belgeleriyle bu kitapta..
2011

Taşeron Mesih
Taşeron Mesih
Mehmet Ali Ağca’yı belge ve bilgilerin ışığında daha yakından tanıyacaksınız
2010

Ölüm Kuyuları
Ölüm Kuyuları
İddiadan gerçeğe Şemdinli olayları
2009

Belgelerle Ergenekon
Belgelerle Ergenekon
Herşey Ümraniye'de bulunan bombalarla başladı..
2008

5-6-2 Tamam Reis
5-6-2 Tamam Reis
Kırcı, Ağca ve bir dönemin cinayetleri
2008

Apo Olayının Perde Arkası
Apo Olayının Perde Arkası
Abdullah Öcalan'ın yakalanışının ve sonrasının belgeler ile anlatımı
2009

33 Kurşun
33 Kurşun
33 erimizin şehit edildiği katliamın tanıkları anlatıyor
2008

İsmet Paşa'nın Kürt Raporu
İsmet Paşa'nın Kürt Raporu
İsmet Paşanın gizli raporu 75 yıl sonra ortaya çıktı
2007

Sınır Ötesi Savaş'ın Kurmay Günlüğü
Sınır Ötesi Savaş'ın Kurmay Günlüğü
1. Kuzey Irak Harekatı'nn Öyküsü
2007

Devletin Derinliklerinde
Devletin Derinliklerinde
Belgelerle Sususrluk'un perde arkası
2002

Madalyalı Mahkum
Madalyalı Mahkum
Korkut Eken Olayı
2007


twitter.com/saygi_ozturk
tr.linkedin.com/in/saygiozturk
facebook.com/saygiozturk

Saygı Öztürk Kimdir

webmaster Site Haritası

© 2018  www.saygiozturk.com I www.saygiozturk.net Saygı Öztürk kitapları ve yazıları